Autor Wiadomość
kukulka1
PostWysłany: Pią 18:26, 02 Paź 2009    Temat postu:

NAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO - VI BIEG OLIMPIJSKI
25 września 2009
W piątek, 25 września, podczas Inauguracji Roku Sportowego na boisku Górnik 09, uczniowie klas pierwszych
(podstawówka i gimnazjum) zostali pasowani na ucznia-sportowca naszej szkoły uroczyście ślubując, że będą dobrymi uczniami i sportowcami.

Już po raz szósty odbył się masowy bieg na dystansie około 3 km.
W tym biegu nie nagradzaliśmy najlepszych zawodników, ale każdego kto pokona ten dystans.
Każdy był zwycięzcą!!! Stało się już tradycją, że wśród biegaczy
rozlosowane zostały przeróżne nagrody!!! Szczególną nagrodą był
"Puchar Prezesa Klubu Olimpijczyka w Mysłowicach".

Zarząd Klubu Olimpijczyka

żródło - www.sportosporto.pl
kufel
PostWysłany: Pon 8:36, 22 Cze 2009    Temat postu:

REGULAMIN
XXIV Biegu "Trójkąta Trzech Cesarzy"
i X Cross-u IPA: Mysłowice, 27.06.2009 r.
(impreza organizowana w ramach "Dni Mysłowic" i profilaktyki przeciwalkoholowej)
Nazwa biegu - XXIV Bieg "Trójkąta Trzech Cesarzy" i X Cross IPA (strona Cross-u IPA »).


Dystans biegu - 10 km (dystans taki sam dla kobiet, jak i mężczyzn - start wspólny).


Data przeprowadzenia biegu - 27 czerwca 2009 roku (sobota), godz. 1100.


Cel zawodów – impreza organizowana w ramach „Świętojańskich Dni Mysłowic” i profilaktyki przeciwalkoholowej ma za cel propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia w myśl haseł:„Nie piję, nie palę – lecz biegam dalej” oraz „Skończyłem z piciem – biegnę po życie” i „Najlepszy lek – to bieg”


Miejsce startu i meta - Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, ul. Stadionowa 7a.


Typ biegu - uliczno-przełajowy (70% - trasa asfaltowa, 30% - alejki leśne), podbieg na odcinku około 400 metrów o kącie wzniesienia ok. 15°).


Trasa biegu: pętla rozpoczynająca się od CMP poprzez tereny rekreacyjne Kąpieliska "Słupna", a po ich opuszczeniu zawodnicy pobiegną w prawo duktami leśnymi (wzdłuż torów kolejowych) do stacji PKP Brzęczkowice, po czym w lewo ulicą Kolejową w stronę stacji paliw. Następnie po minięciu skrzyżowania - ulicą Gen. J. Ziętka w stronę osiedla Powstańców Śląskich w Brzęczkowicach, gdzie przed kościołem uczestnicy skręcą w lewo w stronę cmentarza. Po obiegnięciu cmentarza trasa prowadzi do zagajnika, w którym usytuowana jest pamiątkowa tablica "Trójkąta Trzech Cesarzy". Tam następuje nawrót i uczestnicy pobiegną z powrotem tą samą trasą do mety przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa.


Organizator:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach
ul. Ks. Norberta Bończyka 32z, 41-400 Mysłowice
tel./ fax - 0 (32) 222-11-73 lub 222-58-72 i 317-18-02
e-mail: imprezy@mosir.myslowice.pl
strona internetowa: www.mosir.myslowice.pl.


Współorganizatorzy:
Urząd Miasta Mysłowice
Cech Rzemiosł Różnych o/Mysłowice
Śląska Grupa Wojewódzka IPA


Dyrektor Biegu - Józef Szendera, tel. +48 604-544-198.


Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 830 - 1030

UWAGA !!! Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie na druku - karcie zgłoszenia, które dostępne będą w biurze zawodów w CMP w dniu biegu. Druk karty w formacie *.pdf można pobrać tutaj » i lub w formacie *.doc, który można pobrać tutaj »
Dla młodzieży niepełnoletniej, ale mającej ukończone 16 lat – należy dostarczyć druk zgody Rodziców, który można pobrać tutaj».


Opłata startowa uiszczana w dniu zawodów: 12,00 zł / 1 osoba.


Sekretariat zawodów - mieścić się będzie w pawilonie głównym Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach przy ul. Stadionowej 7a (dzielnica Słupna). Czynne w dniu zawodów od godz. 830 do 1030.


Warunki uczestnictwa: w biegu mogą wziąć udział osoby mające 16 lat (i więcej), które potwierdzą na piśmie, iż są zdrowi, nie mają przeciwskazań lekarskich do uprawiania biegów długodystansowych; wszyscy biegacze biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność, przy czym uczestnicy, którzy w dniu biegu nie ukończyli 18 lat, obowiązani są przedłożyć organizatorom zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział w tym 10 km biegu.


Kategorie wiekowe:
4 kat. dla kobiet
K-1: 16 - 19 lat
K-2: 20 - 29 lat
K-3: 30 - 39 lat
K-4: 40 i więcej lat


7 kat. dla mężczyzn
M-1: 16 - 19 lat
M-2: 20 - 29 lat
M-3: 30 - 39 lat
M-4: 40 - 49 lat
M-5: 50 - 59 lat
M-6: 60 - 69 lat
M-7: 70 i więcej lat




Nagrody:
za zajęcie miejsc: I, II i III w poszczególnych kategoriach wiekowych - nagrody rzeczowe

Uczestnicy, którzy ukończą bieg na miejscach od 1-go do 250 w kwalifikacji generalnej, po przebiegnięciu linii mety otrzymają pamiątkowe medale (a przy rejestracji okolicznościowe koszulki z nadrukami).


Postanowienia końcowe:
bieg odbędzie się bez względu na zewnętrzne warunki pogodowe,
przy zapisie należy okazać dokument ze zdjęciem (dowód osobisty, legitymacja, paszport, prawo jazdy), na podstawie którego można stwierdzić tożsamość,
organizatorzy nie odpowiadają za rzeczy osobiste, ubiór itp. pozostawione poza przechowalnią bagaży, jak również nie zwracają kosztów przejazdów i noclegów,
odebranie numeru startowego przez zgłaszającego się uczestnika jest równoznaczne z przyjęciem i akceptacją niniejszego regulaminu,
po biegu uczestnicy otrzymają ciepły posiłek + napój,
w sprawach nie ujętych w regulaminie decydują organizatorzy, którzy zastrzegają sobie także prawo interpretacji oraz wprowadzenia ewentualnych zmian w regulaminie.
Regulamin x Cross IPA:
dystans biegu - 10 km
typ biegu, charakter trasy, data, godzina oraz miejsce startu i mety, a także biuro zawodów i zasady zapisów – jak w Crossie „TTC”
organizator – Śląska Grupa Wojewódzka IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji)
cel zawodów: zawody przeprowadzane są dla uczczenia pamięci członka honorowego IPA, maratończyka,
mysłowiczanina – Marka Gwizdały (zm. 26. 01. 2002 r.)
warunki uczestnictwa – członkowie IPA
kategorie wiekowe: I kat. – do lat 40 K i M, II kat. – powyżej 40 lat
zgłoszenia i informacje – Czesław Wizner, tel. (032) 222-88-15 i 693-707-707

e-mail: cylek@op.pllubpmichalak@hell.net.pl

Zgłoszenia zawodników IPA - zobacz »
kukulka1
PostWysłany: Wto 10:38, 05 Maj 2009    Temat postu:

Silesia Maraton
( gazetka Plum ZZS )

Dnia 03.05.09 na terenie Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbył się sztafety maratońskie dla dzieci i młodzieży Silesia Maraton pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezydentów Miast; Katowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Impreza lekkoatletyczna dla amatorów kochających sport, a w szczególności bieganie. Celem zawodów była popularyzacja biegów wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego. Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach reprezentowały dwie drużyny sztafetowe w kategorii szkoła podstawowa rocznik 96-98 i szkoła gimnazjalna rocznik 93-95. Szkoły podstawowe miały do pokonania dystans półmaratonu – 21.097 m., gimnazjalne dystans maratonu 42.195m. Zawody rozgrywane były w formie sztafet 21x1000 m i 42x1000 m, gdzie zawodnik mógł wielokrotnie pokonywać trasę zawodów. Zespół Szkoły Podstawowej reprezentowało dziewięciu zawodników tj. Jaromin O., Sołtysiak P., Orawczak M., Lewandowska A., Jasińska J., Habryka D., Gębal J., Piętka M., Gniewek M., gimnazjum 11 osób. w składzie : A Joniec, Ł Kudła, J Lubowiecki, M Sójka, K Hołowacz, K Goj, S Gdula, J Spałek, K Piętka, N Boś, D Zając Nasz pierwszy występ w tej imprezie okazał się sukcesem i był on tym większy, że konkurencje sztafetowe pokonywali głównie pływacy trenujący w MOSiR Mysłowice. W kategorii Szkół Podstawowych zajęliśmy III miejsce, a Szkół Gimnazjalnych II miejsce. Dzięki zgraniu i wspólnym dążeniu do celu osiągnęliśmy tak wysokie miejsce, każdy miał udział w sukcesie i był z niego zadowolony. Mamy nadzieję, że bieg rozegrany w bardzo trudnych warunkach będzie nie tylko wspomnieniem walki ze zmęczeniem na trasie ale przede wszystkim zapisze się w pamięci jako start w pierwszym biegu maratońskim na Śląsku.
kukulka1
PostWysłany: Pią 13:10, 13 Mar 2009    Temat postu:

Wszystko zawdzięczam ciężkiej pracy
( Życie Mysłowic )

Z Katarzyną Gwiazdoń, halową wicemistrzynią kraju juniorek młodszych na dystansie 60m i medalistką Mistrzostw Śląska i Makroregionu w biegach sprinterskich rozmawia Beata Matyjaszczyk.

Efekty przyszły od razu ?

Po roku trenowania nie miałam właściwie żadnych większych sukcesów na koncie, a najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w generalnej klasyfikacji czwórboju lekkoatletycznego w zawodach mysłowickich szkół podstawowych, gdzie obok biegu na 60 i 600m był jeszcze skok w dal i rzut piłeczką palantową. Po niespełna półtora roku wystartowałam na Mistrzostwach Śląska młodziczek, gdzie w biegu na 100m zdobyłam brązowy medal. Na tym samym dystansie na zawodach makroregionu wywalczyłam srebro. W zeszłym roku na Mistrzostwach Śląska na „setkę” byłam pierwsza, złoto zdobyłam także na 300m ppł na Mistrzostwach Makroregionu. W 2007r. na Mistrzostwach Polski młodzików startowałam na 100m, ale kilka setnych zabrakło mi, aby zakwalifikować się do finałowej ósemki. Na zeszłorocznych mistrzostwach kraju na dystansie 300m ppł zajęłam czwarte miejsce. Trochę mnie to zabolało, najpierw koło „ósemki”, później koło podium, ale dzięki temu z jeszcze większym zaangażowaniem zaczęłam trenować.

Sezon 2009 zaczął się dla Ciebie wspaniale. Aktualnie startujesz w kategorii juniorek młodszych i od pierwszych startów w starszej grupie wiekowej sięgasz po medale

Rzeczywiście sezon zaczął się dobrze, ale to przede wszystkim zasługa świetnego przygotowania przez trenera Matusińskiego. W pierwszym styczniowym mitingu rozgrywanym w Brzeszczach poprawiłam swoje życiówki w biegu na 60m ppł (9,44) oraz na 60m (8,02). W Spale na zawodach otwierających Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów, Juniorów Młodszych oraz Młodzików zdobyłam brąz w biegu na dystansie 200m a w Brzeszczach podczas kolejnej części mistrzostw zajęłam drugie miejsce w biegu na 60m poprawiając jednocześnie swój najlepszy rezultat (7,96). Niespełna dwa tygodnie później wystartowałam na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale. W eliminacjach biegu na 60m juniorek młodszych uzyskałam trzeci czas 7,88 i zakwalifikowałam się do finału „A”. W biegu decydującym o podziale medali pokonałam dystans w czasie 7,79 i nie tylko po raz kolejny poprawiłam swoją życiówkę, ale i zdobyłam srebrny medal. Rezultat może i byłby lepszy, gdybym nie została w blokach. Z całej ósemki finalistek miałam najsłabszą reakcję startową (0,545s), podczas gdy dwie pozostałe medalistki miały te reakcje ponad trzykrotnie szybsze (odpowiednio 0,163 i 0,161), ale nie ma co gdybać w końcu wicemistrzostwo Polski to także spory sukces. Jego wartość podwyższyła niejako decyzja centrali PZLA, która zaraz po mistrzostwach powołała mnie do kadry narodowej juniorów i z którą pojechałam na przełomie stycznia i lutego na obóz szkoleniowy.

Rośnie w Tobie apetyt na sukces ?

Kiedy biegłam na mistrzostwach na 300m przez płotki i zajęłam czwarte miejsce byłam niezadowolona, podobnie pewnie jak każdy inny sportowiec któremu do medalu zabrakło tak niewiele, ale teraz kiedy udało mi się stanąć na podium czułam się podwójnie szczęśliwa. To mnie bardzo podbudowało i zmobilizowało do dalszej pracy, żeby jednak być pierwszą a nie drugą.

Czy czujesz się już następczynią Tiny Polak czy Martyny Książek ?

Dziewczyny wiele osiągnęły i z pewnością zapisały się w historii naszego klubu złotymi zgłoskami. Choć po ich odejściu jestem najlepszą zawodniczką nie chciałabym być nazwana ich następczynią i do nich porównywana. Oczywiście chciałbym osiągnąć co najmniej takie wyniki jak one, ale nie chciałbym być jakby w ich cieniu. Z natury jestem skromna i nie lubię się chwalić, ale chciałabym być zauważona i doceniona za swoją indywidualność, pracę i sukcesy.

Jak na twoje sportowe sukcesy patrzą rówieśnicy i jak godzisz obowiązki szkole z treningami ?

Treningi odbywają się niemal codziennie, do tego dochodzą wyjazdy na zawody i czasami jest ciężko pogodzić czasowo sport ze szkołą, ale bieganie sprawia mi ogromną radość i nie potrafiłabym z tego zrezygnować. Bywa że wracając z treningu jestem zmęczona a tu trzeba się jeszcze do lekcji przygotować, ale nie mam problemów w szkolę i uczę się dobrze. W Gimnazjum nr 6, do którego chodzę wszyscy wiedzą, że biegam i nigdy nikt nie robił mi „pod górkę” a wręcz przeciwnie kiedy jadę na jakieś zawody wszyscy trzymają za mnie kciuki a kiedy zdobędę medal wszyscy się cieszą i mi gratulują. Ich wsparcie jest bardzo miłe.

Próbowałaś kiedyś kogoś namawiać do biegania ?

Tak, namówiłam kilka koleżanek aby przyszły na trening, ale niestety nie umiały tego podgoić z innymi obowiązkami, bo jednak treningi wymagają wiele czasu, pewnych wyrzeczeń, silnej woli i ogromnej determinacji i dziewczyny po pewnym czasie zrezygnowały.

Jakie masz plany na przyszłość ?

W tym roku kończę gimnazjum i wybieram się do liceum, ale nie na profil sportowy a biologiczno-chemiczny, bo nauka w tym kierunku także mnie fascynuje. Co będzie później to zobaczymy – myślę że mam jeszcze dużo czasu jeśli chodzi o studia. Pewne jest natomiast że dalej będę trenować, nie zamierzam się nigdzie przenosić, bo bardzo cenię swojego trenera Aleksandra Matusińskiego, który bardzo wiele dla nas robi i poświęca ogrom czasu. Dziękuję mu za wszystko. Przy okazji chciałabym także podziękować moim rodzicom i bratu Pawłowi, którzy bardzo mnie wspierają.

Jak byś przekonała młodych ludzi do uprawiania sportu ? Dlaczego warto tak się poświęcać ?

Każdy sport, nie tylko lekkoatletyka, uczy systematyczności, sumienności, zdrowej rywalizacji i przede wszystkim mobilizuje do tego, aby godzić ze sobą wiele obowiązków, dążyć do stania się coraz lepszym i pokonywać swoje słabości.
kukulka1
PostWysłany: Śro 1:04, 11 Mar 2009    Temat postu:

Kowalska, Zielosko i Paradowski obok podium
( Dziennik Mysłowicki )

W rozegranych w sobotę mistrzoistwach Śląska w biegach przełajowych dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów biegacze MOSiR Mysłowice nie wywalczyli medali. Najbliżej podium znaleźli się: Natalia Kowalska, która w kategorii dzieci, w biegu na 1000 metrów, zajęła czwarte miejsce tak samo jak Marcin Paradowski wśród młodzików na 2000 metrów. Także Klaudia Zielosko z Górnika 09 Mysłowice zajęła czwarte miejsce w kategorii juniorek młodszych w biegu na 3000 metrów. Pozostali mysłowiczanie sklasyfikowani zostali: Wiktor Paradowski 7 miejsce na 1000 metrów w kategorii dzieci, Emilia Jagoda 30 miejsce na 2000 metrów w kategorii młodziczek, Agnieszka Patyk 23 miejsce na 2000 metrów w kategorii juniorek młodszych, Piotr Gańszczyk 12 miejsce na 3000 metrów w kategorii juniorów młodszych.

Natalię stać było na medal, ale przed wyjazdem do Rudy Śląskiej nie powiedziała, że ma… chorobę lokomocyjną - mówi trener Sławomir Pilarek. - Podróż busikiem solidnie “odchorowała” i wydawało mi się, że nie będzie w stanie w ogóle wystartować, a ona pobiegła i dobiegła na czwartej pozycji. Była w czwórce zawodniczek walczących o medale, ale na finiszu zabrakło jej sił.
Tofik
PostWysłany: Śro 16:18, 25 Lut 2009    Temat postu:

Wicemistrzyni kraju !
( Radio Mysłowice )

Katarzyna Gwiazdoń, 16-letnia lekkoatletka reprezentująca barwy MOSiR Mysłowice, trenowana przez Aleksandra Matusińskiego, zdobyła srebrny medal w biegu na 60m juniorek młodszych podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywanych w Spale.

W swoim biegu eliminacyjnym Kasia była druga a uzyskany czas - 7,88, dał jej kwalifikację do finału A. W biegu decydującym o bezpośrednim podziale medali na metę wpadła jako druga, tuż za Angeliką Stępień z Pogoni Ruda Śląska a przed Klaudią Konopko z UKS 19 Bojary Białystok. Nasza młoda sprinterka pokonując dystans w czasie 7,79 poprawiła nie tylko swoją życiówkę ale została halową wicemistrzynią Polski juniorek młodszych w biegu na 60 metrów.
Tofik
PostWysłany: Pon 18:46, 23 Lut 2009    Temat postu:

Paweł Kozioł - rekordzista multimedalista
( bm, Życie Mysłowic )

Podczas zawodów ustanowiono dwa nowe rekordy Śląska. Paweł Kozioł, reprezentant MOSiR-u Mysłowice, podopieczny Sławomira Pilarka, dwukrotnie dystans 60m przez płotki pokonał w czasie 8,85s i poprawił ustanowiony przez siebie miesiąc temu rekord Śląska młodzików na tym dystansie o 0,05s. Drugim rekordzistą został Krzysztof Szymoszek z UKS Czwórka Żory, który w skoku w dal poprawił poprzedni rekord 6,15m o trzynaście centymetrów.

Nasz lekkoatleta w tej konkurencji uzyskał wynik 6,19, co także było rezultatem lepszym od dotychczasowego rekordu. Paweł, Rekordzista Śląska Młodzików w 8-boju, był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem tych mistrzostw i zasłużył na miano multimedalisty, bo na pięć konkurencji w których startował zdobył cztery medale: jeden złoty i trzy srebrne.

We wszystkich konkurencjach poprawił swoje dotychczasowe życiówki – „wspomniane” 8,85 na 60m ppł i 6,19 w skoku w dal oraz w pchnięciu kulą – 13,68m, biegu na 60m – 7,68s i skoku wzwyż - 1,60 m (wyrównany rekord).
kukulka1
PostWysłany: Śro 1:27, 04 Lut 2009    Temat postu:

Gratulacje dla zawodniczki Wesoly
zawodnik
PostWysłany: Nie 12:08, 25 Sty 2009    Temat postu:

W dniach 22.01 - 25.01.09 w Spale odbywają się Mistrzostwa Polski Juiniorów i Juniorów Młodszych. Oczywiście Mysłowice miało na nich swoich reprezentantów. Wczoraj Katarzyna Gwiazdoń zdobyła srebrny medal na 60m z czasem 7.79 ustępując tylko Angelice Stępień z Rudy Śląskiej ( 7.68 ). Kasia po fatalnym starcie (reakcja startowa 0.545, gdy zwycieżczyni tego biegu miała 0.163, a inne zawodniczki podobną reakcje) zdołala wyjść na 2 pozycje. Trzeba dodać, że Kasia jest młodszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej czyli juniorki młodszej (92-93). Mamy nadzieje, że Kasia będzie dalej się tak rozwijać i przynosić coraz to większe sukcesy dla Mysłowic.
Tofik
PostWysłany: Pią 13:21, 15 Sie 2008    Temat postu:

Zmiana klubu po sukcesach
( Marek Wizner, Polska Dziennik Zachodni )

Brązowy medal w biegu na 200 m wywalczony przez Martynę Książek na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski juniorów na początku sierpnia będzie ostatnim krążkiem, jaki ta zawodniczka zdobyła dla MOSiR-u MKS Budomark Mysłowice.

Książek rozpoczyna studia na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego i od tej pory będzie reprezentować swoją uczelnię. Pierwsze zawody w barwach AZS-u AWF Katowice czekają mysłowiczankę już 6 września, podczas ligi seniorów w Zamościu. Od decyzji nowych szkoleniowców będzie zależeć, czy wystartuje w biegu na 100, czy 200 metrów. Pojawi się także w sztafecie.

Obecnie szlifuje swoją formę we Władysławowie. Na tym obozie ćwiczy jeszcze pod okiem trenerów MOSiR-u.

Martyna Książek wielokrotnie udowadniała sportowe talenty. Za swoje największe osiągniecie uważa trzecie miejsce w sztafecie 4x100m na Mistrzostwach Europy w Hengelo w Holandii. Zawody te odbyły się w lipcu ubiegłego roku. - Trwałym sukcesem i honorem jest też być członkiem reprezentacji narodowej, polskiej kadry olimpijskiej B i tym sposobem móc promować Mysłowice - dodaje Książek.
Tofik
PostWysłany: Pon 17:28, 11 Sie 2008    Temat postu:

WYWIAD Z MARTYNĄ KSIĄŻEK - LEKKOATLETKĄ
( Życie Mysłowic )

Zdobyłaś właśnie kolejny medal. Który z wywalczonych krążków uważasz za najcenniejszy ?

Brązowy medal Mistrzostw Europy z Hengelo w Holandii z lipca zeszłego roku wywalczony w biegu sztafetowym 4x100m, gdzie biegałam na pierwszej zmianie. Olbrzymia ranga imprezy, niesamowite emocje. Z kilkoma dziewczynami pracowałyśmy ciężko praktycznie cały rok, potem przyszedł czas na sprawdzian z tych przygotowań. W sztafecie poza biegiem bardzo ważne są zmiany, gdyż wszystkie jesteśmy współodpowiedzialne na wynik. Jest to bardzo stresujące, ale gdy wszystko wychodzi i dodatkowo jest nagradzane medalem to jest to niesamowite szczęście.

Na czerwcowym mitingu w Częstochowie uzyskałaś kwalifikację do sztafety 4x100m na Mistrzostwa Świata Juniorów. Także do biegu indywidualnego uzyskałaś wymagane minimum. Jednak na mistrzostwach w Bydgoszczy nie widzieliśmy cię na bieżni, dlaczego ?

Na Mistrzostwach Świata indywidualnie mogą startować tylko po dwie reprezentantki w każdej konkurencji. Sytuacja natomiast wyglądała tak, że ja i jeszcze dwie dziewczyny uzyskałyśmy minimum - 12,04 i o tym która z nas pobiegnie miał zadecydować sprawdzian przeprowadzony w czasie treningu na zgrupowaniu w Gdańsku. Pojechaliśmy na stadion do Sopotu, który jest ogromny i tam właśnie biegałyśmy, w zupełnej ciszy, bo na trybunach nie było żywego ducha. Ciężko się biegało w takich warunkach. Na zawodach jest adrenalina i stres, są całkiem inne emocje. Tutaj tego zabrakło i może dlatego przybiegłam jako ostatnia a to uniemożliwiło mi indywidualny start na mistrzostwach. Zaś jeśli chodzi o bieg sztafetowy to scenariusz miał być podobny jak na zeszłorocznych zawodach w Hengelo. Tam w biegu eliminacyjnym na pierwszej zmianie pobiegła Aleksandra Kociołek, ja zastąpiłam ją w biegu finałowy. Na mistrzostwach w Bydgoszczy także byłam planowana do biegu finałowego jako że do sztafety zawsze jest więcej dziewczyn trener chciał dać szanse nie tylko czterem zawodniczkom. Tymczasem tak się złożyło, że w eliminacjach nasza sztafeta trafiła do najsilniej obsadzonego biegu i zajęła 5 miejsce. Naprawdę możemy mówić o dużym pechu, bo uzyskany czas był szóstym czasem eliminacji. W drugim biegu eliminacyjnym dałby drugie miejsce, a w trzecim biegu pierwsze i awans do finału.

W tym roku skończyłaś szkołę średnią i zdałaś maturę. Jakie plany na przyszłość ?

Zawsze starałam się godzić naukę ze sportem i do tej pory mi się to udawało. Zostałam wybrana Absolwentem Roku w swoim liceum (IV LO im. Staszica w Sosnowcu – red.). Wyników z matury nie mogłam odebrać, bo byłam na zgrupowaniu w Gdańsku. Odbierała je moja mama i z niecierpliwością czekałam na wieści, zresztą większość osób, które tam ze mną były zdawał w tym roku maturę więc wszyscy byliśmy podekscytowani. Kiedy dowiedział się, że zdałam i to bardzo dobrze, bo np. z matematyki na 96%, byłam przeszczęśliwa. Od października zaczynam studia na katowickim AWF-ie jako że w Mysłowicach nie ma takiej uczelni i zmieniam barwy klubowe, gdyż na czas studiów będę wypożyczona przez AWF. Po pierwszym roku studiów chciałabym zacząć także drugi kierunek na studiach dziennych – psychologię albo zarządzanie na Politechnice. Cały czas chciałbym też kontynuować treningi i myślę, że dam radę, bo zawsze miałam dużo zajęć i jestem przyzwyczajona do ciężkiej pracy. Zobaczymy jak to będzie, ale plany mam właśnie takie.
Tofik
PostWysłany: Pon 17:24, 11 Sie 2008    Temat postu: [Lekkoatletyka] MOSiR Mysłowice

LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - BRĄZ DLA MARTYNY
( Życie Mysłowic )

Z trwających od 1 do 3 sierpnia w Toruniu Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów 9-osobowa ekipa MOSiR-MKS Budomark Mysłowice wróciła z jednym brązowym medalem. Wywalczyła go Martyna Książek w biegu na 200m.

Pierwszego dnia mistrzostw Martyna biegała na 100m. W swoim biegu eliminacyjnym zajęła drugie miejsce, a uzyskany czas - 12,08, był trzecim czasem eliminacji. W finale „setki” pobiegła jednak wolniej i z czasem 12,32 zajęła 7 miejsce. W sesji popołudniowej drugiego dnia zawodów mysłowicka sztafeta 4x100m w składzie Paulina Toda, Karolina Szewczyk, Martyna Książek i Klaudia Szewczyk z czasem 50,54 w swym biegu zajęła 4 miejsce, ale w klasyfikacji końcowej konkurencji sklasyfikowana została na miejscu 7. W dwie godziny po biegu sztafetowym Martyna Książek biegała w eliminacjach na 200m. Wygrała swój bieg poprawiając jednocześnie rekord życiowy na tym dystansie – 24,78 i awansowała do finału z drugim czasem eliminacji.

Ostatniego dnia mistrzostw Martyna w finale biegu na 200m - z czasem 24,83 zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Bardzo dobre wyniki, choć już bez zdobyczy medalowych, odnotowali także Emilia Skołubowicz i Rafał Żywot. Emilia w biegu na 2000m z przeszkodami zajęła szóste miejsce poprawiając swój rekord życiowy – 7:08,19. „Życiówki” poprawił także Rafał – 1:53,61 na 800m i 3:57,68 na 1500m.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group