Skąd: Kosztowy

PostWysłany: Pią 20:47, 23 Maj 2008    Temat postu: [Judo] MOSiR Mysłowice

Medale dla MOSiR-u
( Polska Dziennik Zachodni )

W hali na Bończyku spotkały się w ub. sobotę podczas II Otwartych Mistrzostw Judo czołowe drużyny z Górnego Śląska i Małopolski. Pojawiło się łącznie 200 zawodników z 15 klubów. Drużynowo najlepiej poszło gospodarzom, zaraz za nimi uplasowały się: UKS Pisarzowice oraz AZS Gliwice.

W kategorii młodzików najlepsza była Aleksandra Mendyka, która zajęła pierwsze miejsce. W grupach wagowych drudzy byli też Przemysław Skulik i Arkadiusz Szymkowski.

Młodsi zawodnicy, z roczników ‘96 i ‘97, także zajmowali czołowe lokaty. Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Paulina Piotrowska, Alicja Lewandowska, Adrian Lewandowski i Michał Głowacki. Wśród dziesięciolatków triumfowała Dominika Nowicka.

Mysłowiczanie okazali się skutecznymi judokami. Spośród grupy 25 młodych sportowców ci, którym najmniej się powiodło, zajęli czwarte miejsce.

Swoje umiejętności zaprezentowały między innymi siostry Piotrowskie. - Mnie się łatwo walczyło. Stoczyłam dwie walki i je wygrałam - mówi starsza z nich, Paulina, która w swojej kategorii wagowej, 33 kg, zajęła trzecie miejsce. - Znałam swoje przeciwniczki, bo też są z Mysłowic. Być może to mi pomogło.

Jej młodsza siostra Karolina była z kolei w kategorii 27 kilogramów trzecia. Miała na koncie jedną przegraną.

Mistrzostwa rozpoczęły się o godz. 8 od ważenia uczestników. Później nastąpiło losowanie przeciwników. Całe zawody zakończyły się wczesnym popołudniem.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)