PostWysłany: Sob 20:20, 15 Lis 2008    Temat postu:

Posty: 1816

PostWysłany: Śro 21:23, 07 Sty 2009    Temat postu:

Górnik Wesoła zaczyna w hali
( Dziennik Mysłowicki )

Na poniedziałkowym zebraniu organizacyjnym w Górniku Wesoła piłkarze wicelidera I grupy IV ligi śląskiej poznali program przygotowań do rundy wiosennej. - Treningi zaczniemy w środę o godzinie 15.30 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka - mówi trener Marek Szymiński. - Następne zajęcia będziemy mieć w czwartek o godzinie 18.00 na boisku ze sztuczną trawą w Szopienicach. To będzie takie spokojne wchodzenie w okres przygotowań zimowych, w których od następnego tygodnia w poniedziałki i środy o godzinie 15.30 będziemy trenować w hali, a we wtorki i w czwartki spotykać się będziemy na boisku w Szopienicach. U siebie możemy trenować tylko w terenie, a od 17 stycznia meczem z Walką Makoszowy zaczniemy okres sparingów. Mamy ich w planie dziesięć. Ponadto 7 lutego wyjedziemy na tygodniowe zgrupowanie do Międzybrodzia Bialskiego.

Kibiców interesuje bardzo, czy w kadrze Górnika Wesoła zajdą zmiany i jaka jest sytuacja finansowa klubu? - Na poniedziałkowym spotkaniu nie było co prawda kilku zawodników, między innymi Szymona Bobli, ale nikt nie zgłosił, że odchodzi - wyjaśnia prezes Ryszard Jędyk. - Szymon w dalszym ciągu jest zawodnikiem wypożyczonym do nas z GKS Tychy. Żaden klub nie zgłosił się do nas po piłkarza, żaden zawodnik nie zwrócił się po zgodę na treningi w innym klubie. I to wszystko co mam do powiedzenia na temat zmian kadrowych. A na temat finansowy powiem tak: mamy zaległości, ale niewiele jest klubów w polskiej piłce bez takich problemów. W grudniu wypłaciliśmy część, a do pierwszego meczu postaramy się wypłacić resztę zaległości. Wyjazd na zgrupowanie dojdzie do skutku jeżeli do 6 lutego znajdziemy 15 tysięcy złotych. Staramy się je zdobyć, żeby zespół mógł się dobrze przygotować do rundy wiosennej.
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Pon 18:43, 23 Lut 2009    Temat postu:

Wesoła bez Bobli

Rozgrywający wicelidera I grupy IV ligi Górnika Wesoła Szymon Bobla nie trenuje z zespołem. Nie było go też na dzisiejszym meczu sparingowym, w którym podopieczni Marka Szymińskiego na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego zmierzyli się z Polonią Łaziska. - Ostatni raz Szymon pojawił się u nas na treningu w poniedziałek - mówi prezes Górnika Wesoła Ryszard Jędyk. - Od tej pory go nie było. Zabrakło go też na sparingu. Nieoficjalnie wiem, że podobno przymierza się do gry w Unii Bieruń Stary. Oficjalnie natomiast jest naszym zawodnikiem, bo my do czerwca 2009 roku wypożyczyliśmy go z GKS Tychy i bez naszej zgody nigdzie w wyjątkiem powrotu do GKS Tychy przenieść się nie może.

Bez Bobli Górnik poradził sobie z rywalem z Łazisk o czym świadczy wynik 2:1. Pierwszego gola dla zespołu z Wesołej strzelił Muszalik z karnego, podyktowanego za faul na nim, Rywale co prawda szybko wyrównali po celnej główce, po rzucie wolnym, ale ostatnie słowo należało do zespołu Marka Szymińskiego. W 78 minucie po dograniu Borka Kroczek zamknął akcję, strzałem z 3 metrów do pustej bramki ustalając wynik.

WESOŁA: Broncel - Buchwald, Kubara, Wolak, Tuleja - Oleś, Witek, Iwann, Borek - Szopa, Muszalik oraz Kroczek, Kachnic, Zemczak, Brzeziński.
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Pon 21:28, 02 Mar 2009    Temat postu:

Pogrom Górnika Wesoła

Piłkarze wicelidera I grupy IV ligi Górnika Wesoła przegrali wyjazdowy mecz z LKS Łąka aż 1:7. Honorowego gola dla drużyny Marka Szymińskiego strzelił w 58 minucie Kroczek.

W zespole z Wesołej testowany był 19-letni bramkarz Łach ze Stadionu Śląskiego, który bronił ostatnie pół godziny i puścił trzy gole. W składzie Górnika zabrakło między innymi chorego Krzysztofa Witka i Szymona Bobli, ale ten drugi deklaruje, że wiosną będzie grał w drużynie Górnika.

WESOŁA: Broncel (30. Szmajduch, 60. Łach) - Buchwald, Kubara, Kachnic, Tuleja - Zemczak, Iwan, Muszalik, Brzeziński - Kurzaczek, Szopa oraz Misz, Żaba, Borek, Kroczek, Oleś, Pacuła.
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Nie 18:41, 08 Mar 2009    Temat postu:

Wygrana Górnika Wesoła

Sobotni, wieczorny sparing wicelidera I grupy IV ligi Górnika Wesoła z Unią Dąbrowa Górnicza zakończył się zwycięstwem zespołu z Wesołej 1:0. Jedynego gola spotkania zdobył Łukasz Iwan w 35 minucie. - Przed meczem i w trakcie pierwszej połowy spadł śnieg i graliśmy w zimowej scenerii - mówi trener Górnika Wesoła Marek Szymiński. - Pierwszy kwadrans należał do nas, ale Szopa w 1 minucie po akcji Olesia z Kubarą nie sięgnął piłki 5 metrów przed pustą bramką, a później Buchwald po podaniu Bobli w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w boczną siatkę, natomiast Szopa z 5 metrów posłał piłkę wprost w bramkarza. Jeszcze w 25 minucie Iwan strzelił groźnie z 14 metrów, ale bramkarz Unii obronił. Skapitulował w 35 minucie, gdy Szopa wycofał piłkę spod końcowej linii, a Iwan płaskim strzałem trafił w róg bramki. Po przerwie grało się już o wiele trudniej ze względu na warunki, ale dalej przeważaliśmy. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał Borek po akcji Pacuły i Kroczka, ale bramkarz Unii obronił.

GÓRNIK WESOŁA: Broncel (Szmajduch) - Kubara, Wolak, Kachnic, Tuleja - Oleś, Iwan, Bobla, Buchwald - Muszalik, Szopa oraz Misz, Witek, Zemczak, Walter, Borek, Kroczek i Pacuła.

Trafili akurat na śnieg
( Marcin Szczepański - POLSKA Dziennik Zachodni )

Mimo znacznie lepszych ostatnio warunków pogodowych Górnik Wesoła zmuszony był rozgrywać w sobotę kolejne spotkanie w zimowej aurze.

W tych trudnych warunkach podopieczni Marka Szymińskiego zwyciężyli z drużyną ligi okręgowej, Unią Dąbrowa Górnicza 1:0. - Trafiliśmy akurat na moment kiedy zaczął padać śnieg. Już w trakcie rozgrzewki i kilku pierwszych minut spotkania boisko pokryło się kilkucentymetrową warstwą śniegu - relacjonuje szkoleniowiec Wesołej. - Graliśmy więc w trudnych warunkach i to przełożyło się na grę - dodaje. Zwycięską bramkę zdobył w 35 minucie, strzałem z poza pola karnego Łukasz Iwan. Później sytuacje bramkowe miało jeszcze kilku innych zawodników, jednak wynik nie uległ już zmianie. - Grało nam się trudno. Nie mogliśmy w pełni zaprezentować swoich możliwości - twierdzi Szymiński. - Przez cały okres przygotowawczy korzystaliśmy jednak z dobrych obiektów i jak na warunki pogodowe jakie towarzyszyły treningom zrobiliśmy wszystko co w dało się zrobić i powinno się to przełożyć na dobre wyniki w rundzie wiosennej - dodaje.

Kadra zespołu liczy obecnie 22 zawodników. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom w Wesołej pozostanie Szymon Bobla. - Mam do dyspozycji wyrównany skład. Jeśli tylko unikniemy kontuzji, będę miał w kim wybierać - mówi Szymiński.

Pucharowa porażka Górnika Wesoła w karnych

Półfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice Górnik Wesoła - MK Górnik Katowice zakończył się dopiero po 120 minutach gry i 10 rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry obydwie drużyny strzeliły po dwa gole. W dogrywce co prawda gospodarze umieścili piłkę w siatce, ale sędzia odgwizdał Kubarze spalonego i po 120 minutach walki było 2:2. W rzutach karnych przez cztery seria nie mylili się ani mysłowiczanie, ani katowiczanie. Dopiero w piątej serii strzał Muszalika obronił bramkarz MK, a Szmajduch skapitulował po uderzeniu rywala i to katowiczanie awansowali do finału.

Jak przebiegał mecz ?. Pierwszego gola w 23 minucie strzelili goście, a Kachnic wyrównał w 33 minucie po zagraniu Brzezińskiego z 5 metrów pakując piłkę do bramki MK. 5 minut po przerwie goście znowu objęli prowadzenie i cieszyli się nim do 4 minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to Brzeziński strzałem z bliska doprowadził do wyrównania i dogrywki. W karnych gole dla Górnika Wesoła zdobywali po kolei: Kubara, Walter, Szopa i Brzeziński, ale zabrakło piątego trafienia…

Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Czw 13:16, 16 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Nie 14:53, 19 Kwi 2009    Temat postu:

XXIII Kolejka
Górnik Wesoła 1-1 ŁTS Łabędy

Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Nie 14:53, 19 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)