Posty: 1816

Skąd: Kosztowy

PostWysłany: Czw 15:51, 24 Sty 2008    Temat postu: [Pływanie] MOSiR Mysłowice

ZIMOWE MISTRZOSTWA TRZYNASTOLATKÓW
ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI 13 LATKÓW- OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 18.01- 20.01. 2008r.

Brązowy medal na mistrzostwach zdobył Artur Joniec na dystansie 100 m stylem zmiennym z czasem 1;07,67. Indywidualnie miał jeszcze 3 okazje na dystansie 50 motyl- z czasem 0;30,23 zdobył 5 miejsce, 100 motyl - z czasem 1;06,81 zdobył 5 miejsce, 200 zmienny- z czasem 2;26,45 zdobył 4 miejsce. Zawodnik ten już dwa razy poprawił rekordy klubu na dystansie 100 zmienny i 100 motyl. Tym razem do zwycięstwa zabrakło kilku sekund.

Kolejny pływak- Patryk Nowak, trenujący zaledwie rok, na dystansie 100 klasyk zdobył 6 miejsce z czasem 1;15, 34, zaś na 100 zmienny znalazł się w finale B zajmując 13 miejsce z czasem 1;10,99. Na dystansie 50 motyl był 19 , a na 100 dow. był 22.

Tuż za podium uplasowała się nasza sztafeta męska na dystansie 4x100 dowolny zdobywając 4 miejsce, oraz 8 miejsce na 4x100 zmienny.

Na zawodach w Ostrowcu MOSiR Mysłowice reprezentowało jeszcze dwóch zawodników- Paulina Partyka, która w dyscyplinie 100 i 200 klasyk uplasowała się na 26 i 18 miejscu oraz Jakub Lubowiecki, który najlepiej wypadł na dystansie 800 dow. zajmując 28 miejsce.

MISTRZOSTWA 13- LATKÓW W PŁYWANIU

7 i 8 marca b.r w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Śląska w pływaniu zawodników trzynastoletnich. Trener Leokadia Poradzisz była dumna z wyników swoich podopiecznych, którzy zdobyli aż 15 medali.

6 złotych medali zdobył sam Artur Joniec- najlepszy na dystansie 100 zmienny, 100 motyl, 100 dowolny oraz 200 zmienny. Ze swoimi kolegami wygrał dwa razy sztafetę 4x100 dowolny oraz 4x100 zmienny. W drużynie sztafetowej razem z nim walczyli Patryk Nowak, Łukasz Kudła oraz Jakub Lubowiecki. Rewelacyjne wyniki Artura dały mu również tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw.

Pozostali zawodnicy ze sztafety również mieli okazję indywidualnie wejść kilka razy na podium. Patryk Nowak zdobył złoty medal na dystansie 50 motyl, srebrny na 100 zmienny, oraz 100 klasyk. Łukasz Kudła najlepszy był na dystansie 400 dowolny oraz trzeci na 800 dowolny. Do grona medalistów dołączył w końcu Jakub Lubowiecki. Zdobył on srebrny medal na dystansie 100 grzbiet oraz brązowy medal na dystansie 50 motyl.

Nie tylko chłopcy cieszyli się ze swoich wyników. Najlepszą pływaczką na Śląsku w żabce okazała się Paulina Partyka, która wygrała na 100 i 200 klasyk.

Na pochwałę zasługuje również Dominika Zając oraz Kordian Goj, którzy poczynili duże postępy.

Dla Leokadii Poradzisz wyniki jej podopiecznych były najlepszym prezentem z okazji Dnia Kobiet.

Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Pią 12:25, 21 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Nie 21:04, 27 Kwi 2008    Temat postu:

Wystawa Polskiego Związku Pływackiego
( maw - POLSKA Dziennik Zachodni )

W ubiegłym tygodniu do Mysłowic zawitała wystawa z okazji 85-lecia Polskiego Związku Pływackiego. W środę (16 kwietnia) w hali MOSiR-u na Bończyku odbyło się jej uroczyste otwarcie.

Ekspozycję prezentującą największe osiągnięcia polskich sportowców tej dyscypliny ściągnął do miasta Ireneusz Langer, trener pływaków i dyrektor ds. sportu w Zespole Szkół Sportowych.

- Wystawa jest tutaj, by promować pływanie w Mysłowicach. Znaleźli się na niej polscy olimpijczycy, a wśród nich nie ma nikogo z naszego miasta. Wszyscy czekamy teraz na otwarcie nowego basenu, obecnie trenujemy na małym, czterotorowym, koło kopalni - mówi Langer. - Nowa pływalnia na pewno wpłynęłaby na większe sukcesy zawodników.

Wystawa jest dostępna w hali przez dwa tygodnie od otwarcia. Pływanie, nawet przy niedostatkach obecnie funkcjonującego obiektu, jest w Mysłowicach popularne. - Około 300 osób trenuje ten sport. Wśród nich są nie tylko uczniowie klas I-III, którzy w szkole sportowej mają obowiązkowe pływanie, ale również starsi. Zdarzają się także studenci - wyjaśnia Langer.

Różne są też powody, dla których młodzi mysłowiczanie zaczynają uprawiać tę dyscyplinę. - Moja mama kiedyś pływała i chciałam ją naśladować - tak swoje początki wspomina Patrycja Sołtysiak z IV a szkoły sportowej - Jeszcze nie mam żadnych zawodów na koncie, ale chciałabym w przyszłości wystartować. A najlepiej wychodzi mi kraul i pływanie na grzbiecie.
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Pią 17:27, 09 Maj 2008    Temat postu:

Sukcesy na Lidze Klubów Śląskich
( T. Nowak )

Małymi kroczkami do sukcesu, tak można skomentować występ 11 zawodników MOSiR Mysłowice w Lidze Klubów Śląskich 11-latków, która odbyła się 07.05.08.

W zawodach uczestniczyło 14 reprezentacji klubowych ze Śląska w śród nich my. Najlepiej zaprezentowali się:

III miejsce Paweł Kabza na 100 m stylem grzbietowym uzyskując czas 1;22,08 do pierwszego miejsca zabrakło 27 setnych sekundy,

VI miejsce Paweł Kabza na 200 m stylem zmiennym uzyskując czas 3;11,58

III miejsce Jasik Angelika na 100 m stylem motylkowym uzyskując czas 1;35,68

V miejsce Patrycja Sołtysiak na 100 m stylem motylkowym uzyskując czas 1,37,91

VIII miejsce Jaromin Aleksandra na 100 m stylem klasycznym uzyskując czas 1;39,58

VIII miejsce Dawid Zych na 100 m stylem klasycznym uzyskując czas 1;40,66

Sukces zawsze okupiony jest ciężką pracą, bez niej nie osiągniemy nic więcej niż tylko satysfakcję że ukończyliśmy wyścig. Gratulacje dla najlepszych, bo tylko oni wiedzą ile to kosztowało pracy.
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)