Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 766

Skąd: Mysłowice

PostWysłany: Sob 1:12, 25 Kwi 2009    Temat postu:

1 set mysłowiczanki w dole. Drugi set przegrywamy w jasną cholere 8:15... i nagle diabeł wstąpił w ten zespół. Wygrywamy seta 26:24. A potem już gładko do 13 i 19.
To co zrobiły mysłowiczanki od drugiej połowy 2 seta wzwyż to zakrawa na hohoho...
Jak nigdy było mi żal dziewczyn z Bielska - przegrały wygrany mecz.
W sobotę mimo sprzątania TTC zapraszam na mecz półfinałowy:
MOSiR Mysłowice - KS Pałac Bydgoszcz. Wygrany gra o złoto...!!

Toście słabo zaciskali te kciuki Smutny
W drugim meczu półfinałowym gospodynie, MOSiR Mysłowice. podejmowały Pałac Bydgoszcz. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Zespoły wymieniały się ciosami, starając się przy tym nie popełnić rażących błędów. Co prawda zawodniczkom obu teamów udało się niekiedy odskoczyć na kilak punktów, jednak rywalki szybko odrabiały i tablicy świetlnej raz po raz widniał remis. Końcówka pierwszego seta należała do bydgoszczanek, które na jego finiszu popełniły znacznie mniej błędów.

Mysłowiczanki szybko ochłonęły i kolejną partię zaczęły znacznie lepiej. Skuteczne ataki Gałek czy Adamskiej lądowały obok zaskoczonych takim obrotem sprawy rywalek. Set znów był bardzo zacięty jednak końcówka, ku uciesze miejscowych kibiców, należała do mysłowickiego MOSiR-u.

Zatem po dwóch setach był remis i walka o finał rozpoczynała się od nowa. Początek kolejnej partii przypominał dwie poprzednie. Jednak od połowy tej odsłony coś niedobrego zaczęło się dziać z gospodyniami. Problemy z przyjęciem oraz nieskończone ataki spowodowały iż rywalki zaczęły uzyskiwać przewagę. Roszady w składzie czy przerwy na życzenie sztabu trenerskiego mysłowickiego MOSiR-u na niewiele się zdały. Ostatecznie set padł łupem bydgoszczanek i tym samym to one były o krok od gry w finale.

Kolejna partia potwierdziła dominację siatkarek Pałacu. Mocne ataki Polak, Krzywickiej czy Skiby lądowały w polu zdezorientowanych mysłowiczanek. Siatkarki z Bydgoszczy zdobywały punkt za punktem i powiększały przewagę. Podopieczne trenera Gąsiora bardzo pewnie atakowały, demolując przy tym obronę mysłowiczanek. Set i mecz kończy się wygraną Pałacu. Tym samym bydgoszczanki zagrają jutro o złoty medal z Gedanią Gdańsk. Natomiast MOSiR-owi pozostanie walka o trzecie miejsce z Wisłą Kraków. Mecz o trzecie miejsce rozpocznie się o godzinie 11, natomiast dwie godziny później rozpocznie się walka o złoty medal Mistrzostw Polski.

MOSiR Mysłowice – KS Pałac Bydgoszcz 1:3
(20:25, 25:23, 19:25, 11:25)

MOSiR: Komisarczyk, Andrysiak, Dziula, Gałek, Adamska, Pabian i Wielgosz - libero
Zmiany: Zonik, Błach, Patryarcha.

Jutro o 11:00 na Bończyku mecz o brązowy medal z Wisłą Kraków, z która w grupie porażka 2:3. Mam nadzieje, że jutro rewanż.
Kto żyw dawać na hale.
Wstęp wolny!
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Nie 16:58, 26 Kwi 2009    Temat postu:

I 4 znowu czwarte. Fatum jakieś od dwóch lat z tymi 4 miejscem Zły

Ostatnio zmieniony przez kufel dnia Śro 21:35, 29 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 10:10, 30 Kwi 2009    Temat postu:

Juniorki MOSiR Mysłowice zajęły czwarte miejsce w finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski Juniorek. Jednak mimo pewnego niedosytu można stwierdzić, iż był to bardzo udany turniej dla teamu Żanety Michalak.

Przypomnijmy, że złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek przypadł obrończyniom mistrzowskiego tytułu Gedani Gdańsk. Srebro zdobyły siatkarki Pałacu Bydgoszcz, natomiast brąz Wisła Kraków. Gospodynie turnieju stanęły tuż za podium, przegrywając dość gładko walkę z krakowiankami. Jednak dla mysłowiczanek był to bardzo udany turniej. W końcu sam awans do wielkiego finału to już nie lada osiągniecie .

W nim mysłowiczanki grały już ze zmiennym szczęściem. Porażka z Wisłą Kraków po pięciosetowym pojedynku była chyba dla sztabu szkoleniowego najbardziej bolesna. MOSiR wygrał dość gładko pierwsze dwa sety, by w następnych trzech ulec rywalkom. Później jednak było już lepiej. W drugim meczu fazy grupowej mysłowiczanki dość gładko pokonały PTPS Piła i miały jeszcze szanse na awans do najlepszej czwórki. Spotkaniem o życie miał być pojedynek z BKS Aluprof Bielsko-Biała. Mecz był bardzo zacięty od samego początku. Nerwowość była widoczna po jednej jak i po drugiej stronie siatki. Mysłowiczanki mimo porażki w secie pierwszym w kolejnych już brylowały i tym samym wygrały. Przy nieoczekiwanym zwycięstwie pilanek nad Wisłą Kraków zakończyły zmagania grupowe na pierwszym miejscu. Niesamowita euforia zapanowała na boisku i poza nim. Optymiści widzieli już siatkarki z Mysłowic w walce o złoty medal.

Jednak wszystko zostało zweryfikowane już w sobotę. W meczu półfinałowym MOSiR po słabiutkim meczu uległ Pałacowi Bydgoszcz. Widać było, iż mysłowiczanki miały jeszcze w nogach piątkowy mecz z Aluprofem. Być może zbyt krótka przerwa pomiędzy piątkowym, a sobotnim pojedynkiem była tego powodem. Dziś pozostaje nam tylko gdybać. Przeciwnik zagrał zdecydowanie lepiej i zasłużenie wygrał. Siatkarkom z Mysłowic pozostała zatem walka o brąz z Wisłą Kraków.

Podopieczne Lesława Kędryny potrzebowały tylko trzech setów, by pokonać gospodynie turnieju. Łzy i niedosyt pozostał jednak jak powiedział tuż po turnieju drugi trener Sebastian Michalak – Jest wiele zespołów, które zamieniły by się z nami miejscami. Sukcesem był awans do turnieju finałowego, a spełnieniem marzeń gra o miejsca 1-4. Wiadomo niedosyt pozostał, ale takie są reguły gry, ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać. Dziś my przegraliśmy.

Na pocieszenie pozostały mysłowiczankom nagrody indywidualne. Beata Gałek została najlepiej broniącą siatkarką turnieju finałowego. Nagrodę specjalną od sponsora dostała najrówniej grająca mysłowiczanka - Marta Dziula. Dodatkowo trenerzy wyróżnili też Barbarę Adamską.

Ciepłe słowa padły również pod adresem organizatorów turnieju. To kolejna bardzo udana impreza przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jednak w Mysłowicach nie będą mieli wiele czasu na odpoczynek, już za niecały miesiąc to śląskie miasto stanie się światową stolicą siatkówki plażowej. W ostatnim tygodniu maja w kompleksie Słupna odbędzie się prestiżowy turniej Wolrd Tour, a do Mysłowic przyjadą najlepsze męskie duety świata walczyć o medale, chwałę i wielkie pieniądze.

Sławek Pawlak - Strefa Siatkówki
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Pon 15:33, 15 Cze 2009    Temat postu:

21:14, 21:11...

...to wynik meczu finałowego o Mistrzostwo Śląska Juniorek w siatkówce plażowej który stoczyły Beata Gałek i Daria Paszek (MOSiR Mysłowice) oraz Renata Bekier i Izabela Soja (Płomień Sosnowiec).
Mysłowiczanki nie dały szans koleżankom zza miedzy i wygrywając mecz zdobyły Mistrzostwo Śląska oraz awans do 1/2 finału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.
Brązowy medal zdobyły Patrycja Pabian/Marzena Patryarcha pokonując w zaciętym trzysetowym spotkaniu swoje klubowe koleżanki Wiolettę Komisarczyk i Darię Wielgosz
Wszystkie cztery pary zobaczymy w półfinale Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w dniach 24-25 czerwca w Obornikach Śląskich.

Więcej na [link widoczny dla zalogowanych]

Ostatnio zmieniony przez kufel dnia Pią 3:21, 26 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Czw 10:25, 18 Cze 2009    Temat postu:

MISTRZOSTWO POLSKI MAJĄ MYSŁOWICZANKI

Piecha Oliwia -kapitan, Wiewióra Karolina, Zawadzka Weronika, Gubas Marlena, Pachuła Aleksandra, Bajek Julia, Kasperowicz Aleksandra, Muszalska Dominika, Ozga Kinga, Sprutta Martyna podopieczne trener Żanety Michalak po zdobyciu Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych w Minisiatkówce Dziewcząt w dniach 14 -17 czerwca pojechały na Finał Mistrzostw Polski do Głuchołaz. Wśród szesnastu najlepszych zespołów w kraju okazały się bezkonkurencyjne i wygrywając wszystkie mecze zajęły pierwsze miejsce co rzecz jasna wiąże się ze zdobyciem Mistrzostwa Polski.

Więcej: [link widoczny dla zalogowanych]
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Pią 3:20, 26 Cze 2009    Temat postu:

BEATA I DARIA W FINALE MP

W zakończonym turnieju 1/2 finału MP juniorek w siatkówce plażowej. który odbył się w Obornikach Śląskich Beata Gałek i Daria Paszek pokonały w finale sosnowiecką parę Bekier Renata/Soja Izabela w setach 21:10, 21:10.
W meczu o trzecie miejsce Daria Michalak/Marta Sikora – SMS Opole pokonały parę Giemza Patrycja/Kozińska Martyna – MMKS Gaudia Trzebnica.
Cała czwórka awansowała do finału, który zostanie rozegrany w dniach 14 - 15.07 na obiektach SMS Łódź.

kufel

Posty: 766

PostWysłany: Nie 1:50, 30 Sie 2009    Temat postu:

W greckim mieście Kos zakończyły się Mistrzostwa Europy do lat 20 w siatkówce plażowej.
Miło nam poinformować, że mysłowiczanka Beata Gałek w parze z Kingą Kołosińską zdobyły srebrny medal ulegając w finale włoszkom Menegatti/Allegretti 1:2.

Ostatnio zmieniony przez kufel dnia Nie 18:37, 30 Sie 2009, w całości zmieniany 1 raz
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Czw 13:26, 17 Wrz 2009    Temat postu:

VII MEMORIAŁ STANISŁAWA PADLEWSKIEGO

Do Mysłowic jak co roku przyjadą drużyny juniorskie z całego kraju.

Stanisław Padlewski urodził się 19 czerwca 1947 w Katowicach, a zmarł 28 listopada 2002 w Mysłowicach. Był nauczycielem, trener siatkarskim, sportowcem, a także prezydentem miasta Mysłowice. Od 1970 organizował w Mysłowicach klub sportowy Lechia, pracując w sekcji siatkarskiej. Spod jego ręki wyszli między innymi znani na Śląsku trenerzy Żaneta Michalak, Sebastian Michalak czy Aneta Góra. W ciągu kilkudziesięciu lat wytrenował wiele pokoleń siatkarek. Jego zespół przez pewien czas grał w drugiej lidze. W 2005 roku jego imieniem nazwano nowo otwartą halę sportową w Mysłowicach przy ul. Bończyka.

Zawody rozpoczną się już w piątek o godzinie 16.00. W sobotę jak i w niedzielę mecze rozpoczną się o godzinie 9.30. Turniej zakończy się dekoracją zespołów w niedzielne popołudnie. Dla najlepszych przewidziano nagrody. Chęć gry jak dotąd zgłosiło 16 teamów, w tym z Piły i Gdyni. MOSiR Mysłowice reprezentować będą trzy zespoły, dwa zespoły kadetek i jeden juniorek. Te ostatnie w ten sposób rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Cel jest jeden, awansować jak w roku ubiegłym do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Dla dwóch pozostałych zespołów turniej będzie doskonałym sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem.

Wszystkie mecze odbywać się będą w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bończyka 32.

W sobotę na halach przy ul. Jasińskiego i Powstańców rozegrany zostanie również turniej młodziczek. Trener Żaneta Michalak zaprosiła do Mysłowic bardzo silne ekipy. Zapowiadają się zatem ciekawe zawody. Wszystkich kibiców siatkówki w wykonaniu młodzieżowym zapraszamy na hale przy ul. Bończyka, Jasińskiego i Powstańców. Emocje gwarantowane.
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Pon 14:24, 21 Wrz 2009    Temat postu:

W miniony weekend w Mysłowicach odbył się VII Memoriał im. Stanisława Padlewskiego.
W turnieju wystąpiło dwanaście zespołów.
Po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku zwycięstwo przypadło drużynie PTPS Piła. Podopieczne Andrzeja Zapaśnika potrzebowały pięciu setów aby pokonać Płomień Sosnowiec.
Na najniższym stopniu podium stanął pierwszy zespół MOSiR Mysłowice, który potrzebował tylko trzech setów aby pokonać Płomień II Sosnowiec.
Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek poszczególnych teamów oraz wybrano MVP Memoriału

W cieniu starszych koleżanek, które rozgrywały swój turniej przez trzy dni, najmłodsze siatkarki walczyły w turnieju jednodniowym w kategorii młodziczek.
W turnieju udział wzięło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, które rozgrywały swoje spotkania systemem „każdy z każdym” na dwóch salach.
Po zmaganiach grupowych gdzie spotkania odbywały się do dwóch setów wszystkie ekipy przybyła na halę „Siły” aby rozegrać mecze o konkretne miejsca spotykając się z zespołami z przeciwnej grupy, które zajęły te same miejsca.
Zostały również wyłonione najlepsze zawodniczki w swoich drużynach, ponadto wśród wszystkich zawodniczek wybrano najlepsze na poszczególnych pozycjach jak też najmłodszą zawodniczkę turnieju.<br><br>
Wyniki i nagrody indywidualne [link widoczny dla zalogowanych]
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Pon 17:11, 11 Sty 2010    Temat postu:

Młodzieżowe decydujące mecze o Mistrzostwie śląska kadetek i juniorek czas zacząć. Już dziś rozpoczęły juniorki.
W hali Janów podopieczne Sebastiana Michalaka pokonały zespół z Jaworzna 3:0.

ul. Pawła Jasińskiego 2 - Mysłowice

Za tydzien do półfinału przystąpią dwa zespoły kadetek.

Ostatnio zmieniony przez kufel dnia Pon 17:12, 11 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Czw 20:29, 14 Sty 2010    Temat postu:

W zakończonym w środę w Mysłowicach turnieju 1/2 finału Mistrzostw Śląska podopieczne Sebastiana Michalaka po wygraniu wszystkich meczy awansowały do finału Mistrzostw Śląska. Drugim zespołem z "naszego" półfinału jest VC Victoria MOSiR Cieszyn. Stawkę uzupełniają BKS Aluprof Bielsko-Biała i MKS MOS Płomień Sosnowiec.
Finał zostanie rozegrany w dniach 3-7 lutego miejsce jeszcze nieznane.
Początkowo mysłowicki turniej miał odbyć się w Hali Janów gdzie juniorki na codzień trenują i grają jednak SZPS niewiadomo dlaczego w ostatniej chwili nie zezwolił na grę w w/w hali i turniej trzeba było przenieść na Bończyk.
Sytuacja jest o tyle dziwna i niezrozumiała, że hala w Janowie dopuszczona jest do rozgrywek II ligi.

Od poniedziałku swoje turnieje półfinałowe rozpoczną kadetki.
MOSiR I zagra turniej u siebie natomiast MOSiR II jedzie do Tychów.