Tofik

Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 1816

Skąd: Kosztowy

PostWysłany: Sob 11:59, 09 Lut 2008    Temat postu: [Siatkówka] Zespoły juniorskie

NAJLEPSZE JUNIORKI NA ŚLĄSKU
( Życie Mysłowic )

Od 31 stycznia do 3 lutego na hali sportowej w Jaworznie rozgrywano Finały Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce. W finałach wzięło udział pięć zespołów w tym drużyna MOSiR I Mysłowice trenowana przez Żanetę Michalak. Mysłowiczanki awansowały do finałów z drugiego miejsca w grupie półfinałowej, które zajęły przegrywając jedynie mecz z zespołem MCKiS Jaworzno. Tym razem jednak były lepsze od jaworznianek, z ekipą z Bielska wygrały dopiero w tie-breaku, a w meczach z pozostałymi zespołami triumfowały nie tracąc nawet seta. Mysłowiczanki wywalczyły tytuł Mistrzyń Śląska i awansowały do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

W sobotę na hali przy Jasińskiego rozgrywano II Turniej Półfinałowy Mistrzostw Śląska Młodziczki. Podopieczne Sebastiana Michalaka przegrały w prawdzie mecz z drużyną z Tychów, ale zwycięstwo nad bielszczankami pozwoliło im utrzymać pozycję lidera w grupie. Kwestia awansu do finałów jest otwarta, bo do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje i to one przesądzą czy mysłowiczanki do nich awansują.

Pierwszego dnia Finałów Mistrzostw Śląska mysłowickie juniorki rozegrały spotkanie z drużyną KS Częstochowianka - siatkarki MOSiR-u pewnie wygrały 3:0 po zaledwie 55 minutach gry.

Kolejnym przeciwnikiem mysłowiczanek był zespół BKS Aluprof Bielsko–Biała. W pierwszym secie MOSiR zdeklasował rywalki, głównie dzięki wykonanym pod rząd 10 trudnym zagrywkom Kasi Stępień. W dwóch kolejnych setach mysłowiczanki nie zachwycały w przyjęciu, za darmo oddały kilka punktów bezpośrednio z zagrywki i przegrały w końcówkach oba sety. Kolejne partie należały już do nich – czwarty set wygrany do 16, a tie-break do 6.

W spotkaniu nr 3 siatkarki MOSiR-u zmierzyły się z drużyną MCKiS Jaworzno, która w Półfinałach Mistrzostw Śląska pokonała je na własnym parkiecie 3:2. W pierwszej partii rewanżowego meczu mysłowiczanki zepsuły aż 11 zagrywek i w konsekwencji seta przegrały. W kolejnych świetnie zagrały w przyjęciu i w ataku, do tego nie popełniały już błędów w polu zagrywki. Bardzo dobra gra w ataku Olszówki i Dziuli, skuteczne pojedyncze bloki Komisarczyk i Adamskiej oraz równa gra w każdym elemencie Najmrockiej przełożyły się na zwycięstwo. Rewanż za Półfinały jak najbardziej udany, a co najważniejsze gwarantujący awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Ostatniego dnia turnieju naprzeciw siatkarkom z Mysłowic stanęła drużyna VC Victoria-MOSiR Cieszyn. Mysłowiczanki szybko objęły prowadzenie aż 10:0 i ani na chwilę nie oddały pola przeciwniczkom kontrolując grę w każdym elemencie. Po szybko i wysoko wygranym meczu siatkarki MOSiR-u wykonały na parkiecie taniec radości ciesząc się z triumfu i zdobytego Mistrzostwa Śląska Juniorek w siatkówce.
Dominika Najmrocka została doceniona za bardzo dobrą grę podczas całego turnieju i nagrodzona tytułem najlepszej mysłowiczanki Finałów Mistrzostw Śląska.

Po jednodniowym odpoczynku nasze mistrzynie rozpoczęły przygotowania do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 15-17 lutego w Kluczborku. Ich rywalkami będą zespoły: UKS Jedynka Kluczbork, KS Olimpia Jawor i UKS Ares Nowa Sól. Dwie drużyny awansują do Półfinału Mistrzostw Polski.

MOSiR I Mysłowice: Komisarczyk, Najmrocka, Stępień, Olszówka, Dziula, Zonik, Lux, Patryarcha, Pabian, Gałek, Figiel, Adamska.

Wyniki:
MCKiS Jaworzno – Częstochowianka 3:1
BKS Aluprof Bielsko-Biała – VC Victoria-MOSiR Cieszyn 3:0
MOSiR I Mysłowice – Częstochowianka 3:0 (25:12, 25:7, 25:16)
VC Victoria-MOSiR Cieszyn – MCKiS Jaworzno 0:3
MOSiR I Mysłowice – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:12, 22:25, 23:25, 25:14, 15:6)
VC Victoria-MOSiR Cieszyn – Częstochowianka 3:2
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Częstochowianka 3:0
MCKiS Jaworzno – MOSiR I Mysłowice 1:3 (25:20, 16:25, 21:25, 19:25)
MOSiR I Mysłowice – VC Victoria-MOSiR Cieszyn 3:0 (25:8, 25:13, 25:12)

5. Częstochowianka pkt. 4

............................................................................................................

Podczas II Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Śląska Młodziczek podopieczne Sebastiana Michalaka na własnym terenie toczyły siatkarskie pojedynki z drużynami: MOSiR MOSM Tychy i BKS Aluprof Bielsko-Biała (zespół SPS Politechnika Częstochowa – pauza).
Spotkanie z tyszankami mysłowiczanki rozpoczęły kiepską zagrywką i słabą postawą w przyjęciu. Od niekorzystnego stanu 11:19 doprowadziły jednak do wyniku 26:25, ale w decydującym momencie zepsuły zagrywkę i dwukrotnie źle zagrały w przyjęciu. Druga partia od początku przebiegała pod dyktando drużyny z Tychów i to ona triumfowała w tym meczu.

W meczu z bielszczankami wróciła dyspozycja na zagrywce i przyjęciu. Układała się także gra w ataku i w obronie. Siedmiopunktowa przewaga (17:10) wypracowana po skutecznych zagrywkach Ślosarz pozwoliła spokojnie prowadzić grę i wygrać seta. Do połowy drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt, ale podobnie jak w pierwszym secie świetna seria zagrywek dała MOSiRowi siedmiopunktową przewagę.

MOSiR Mysłowice I: Kulińska, Marczyńska, Ślosarz, Zawadzka, Cetera, Radziewicz, Szajer, Wójcik, Zuchmańska.

Wyniki:
MOSiR Mysłowice I - MOSiR MOSM Tychy 0:2 (26:28, 19:25)
MOSiR MOSM Tychy - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:0
MOSiR Mysłowice I - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:0 (25-15, 25-21)

Tabela po II Turnieju Półfinałowym

1.Drużyna MOSiR Mysłowice 6 pkt.
2. BKS Aluprof Bielsko-Biała 6 pkt.
3. MOSiR MOSM Tychy 4 pkt.
4. SPS Politechnika Częstochowa 2 pkt.

Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Sob 12:01, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Sob 8:41, 16 Lut 2008    Temat postu:

jak grały młodziczki ? i ile drużyn z tej ich grupy awansuje dalej ?

Trzy zwycięstwa po 3:0. Pierwsze miejsce w turnieju i w dniach
14-16.03 półfinał Mistrzostw Polski odbędzie się w Mysłowicach.

Ostatnio zmieniony przez kufel dnia Nie 15:35, 17 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Śro 10:20, 20 Lut 2008    Temat postu:

No łatwo nie będzie, ale graliśmy z tymi samymi drużynami u Nas w finałach kadetek w tamtym roku. Do finału wchodzą 2 drużyny.

Harmonogram spotkań 1/2 finału:
1 dzień 14.03.2008 piątek
MOSiR I Mysłowice - Farmutil Piła - godz: 16:00.
TS Wisła Kraków - MKS Dutar Zryw Volley Iława - godz: 18:00.

2 dzień 15.03.2008 sobota
Farmutil Piła - MKS Dutar Zryw Volley Iława - godz: 16:00.
MOSiR I Mysłowice - TS Wisła Kraków - godz: 18:00.

3 dzień 16.03.2008 niedziela
TS Wisła Kraków - Farmutil Piła - godz: 10:00.
MKS Dutar Zryw Volley Iława - MOSiR I Mysłowice - godz: 12:00.

Młodziczki awansowały do finału Mistrzostw Śląska:
W 3 turniejach finałowych zagrają z:
BKS Aluprof Bielsko-Biała
MCKiS Jaworzno
UKS Krzanowice.

W pierwszym turnieju pokonały po 2:0 BKS Bielsko-Biała i MCKiS Jaworzno

Ostatnio zmieniony przez kufel dnia Sob 15:41, 23 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz

MCKiS Jaworzno - MOSiR Mysłowice I 0:2.
Ostatni turniej 15.03 w Krzanowicach. Bez względu na wyniki nasze dziewczyny mają zapewniony awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski.
Kwestia czy z 1 czy z 2 miejsca. Okaże się w sobotę.
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Sob 0:46, 15 Mar 2008    Temat postu:

No to na dzień dobry pilanki pokonane. Jutro mecz z Wisłą Kraków. Oj będzie ciężko.
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Wto 0:49, 18 Mar 2008    Temat postu:

Juniorki:
Z Wisła Kraków 3:1, W ostatnim dniu przegrana z Iławą 2:3, ale awans do finałów MP z drugiego miejsca w naszej grupie. Mecz z Iławą był najlepszym meczem turnieju. Nam do awansu potrzeba było jednago seta. Iława musiała wygrać 3:0.
Po dwóch setach przegrywamy 0:2. W trzecim iławianki miały już ogromną przewagę. Nasze dziewczyny stanęły jednak na wysokości zadania i go wygrały 26:24. Finał w dniach 9-13 kwiecień. Mieksce jeszcze nieznane. O finał będą się starały: Biłgoraj, Łańcut i Mysłowice. Niewiadomo jak Gdańsk.

Młodziczki:
W ostatnim turnieju w Krzanowicach zwycięstwo 2:0 z BKS Bielsko-Biała i przegrana 0:2 z gospodyniami. Młodziczki zdobyły wicemistrzostwo śląska i awansowały do 1/4 finału MP, w którym spotkają się z Gwardią Wrocław, Zawiszą Sulechów i MMKS Kędzierzyn-Koźle. Turniej zostanie rozegrany we Wrocławiu w dniach 29-30.03. Do półfinału awansują dwie drużyny.
Luke
Zmiennik

Posty: 549

PostWysłany: Śro 18:06, 19 Mar 2008    Temat postu:

kurde, trzeba przyznac ze juniorskie zespoly radza sobie swietnie
może za pare lat i seniorki dojda do takiego pozoimu (czyt. LSK). Oj byloby fajnie Wesoly
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Nie 11:17, 23 Mar 2008    Temat postu:

Juniorki MOSiR-u w finałach mistrzostw Polski
( Marek Wizner, POLSKA Dziennik Zachodni )

Po trzech wymagających meczach juniorki MOSiR-u Mysłowice wywalczyły udział w finałach mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki pokonały w niedzielę iławianki 3:2.

Ubiegły weekend stał pod znakiem wielkich sportowych emocji. Dostarczyły ich głównie odbywające się w hali na Bończyku półfinały mistrzostw Polski w kategorii juniorek.

Wzięły w nich udział cztery zespoły z całej Polski. W piątek, sobotę i niedzielę zmierzyły się ze sobą nawzajem, zdobywając punkty potrzebne do awansu do finału.

Pierwszy dzień zmagań od razu pokazał, że zwycięstwa nie przyjdą łatwo. Farmutil Piła okazał się godnym przeciwnikiem. Gra była bardzo wyrównana, MOSiR Mysłowice zwyciężał w setach na przemian z drużyną z północy kraju. (25:21, 20:25, 25:17, 17:25). O ostatecznym wyniku zadecydował tie-break, który przyniósł sukces podopiecznym małżeństwa Michalaków (15:9).

Wyczerpująca gra dała jednak rezultaty w postaci pierwszych punktów w tabeli. Wygrana Wisły Kraków z MKS-em Iława (3:0) spowodowała, że MOSiR znalazł się na drugim miejscu.

Sobota przyniosła kolejne rozstrzygnięcia. W grze z Wisłą silne uderzenia Najmrockiej i Olszówki pomogły w zdobyciu punktów, ale niedoskonałe przyjęcia sprawiły, że mysłowicka drużyna oddała drugi set. Mobilizacja nastąpiła w dwóch kolejnych partiach. Wygrana w tej walce (25:21, 23:25, 25:13, 25:20) wysunęła juniorki MOSiR-u na czoło tabeli półfinałów, strącając przeciwniczki z tego dnia na drugie miejsce.

Kolejne rozgrywki najbardziej emocjonowały kibiców. Trybuny w niedzielę były zapełnione niemal w całości, gdyż wówczas miało się rozstrzygnąć, kto zagra w finałach.

Po łatwej wygranej Wisły Kraków nad Farmutilem skomplikowała się sytuacja MOSiR-u. Dziewczyny nie mogły sobie pozwolić na wysoką przegraną z Iławą. Początek meczu mysłowiczanek jednak na to wskazywał. Oddanie dwóch pierwszych setów (19:25, 26:2 skutecznie podgrzewało emocje na trybunach. Ich ogłuszający ryk rozległ się dopiero, gdy pod koniec trzeciej części Dziula zdobyła punkt, ustanawiając wynik (26:24). Jeden wygrany set wystarczył bowiem, aby MOSiR zajął drugie miejsce w tabeli. Kolejne ustanowiły wynik 3:2 (25:22, 15:12). W ten sposób stało się jasne, że Kraków i Mysłowice zagrają w finałach mistrzostw Polski. Mysłowice wystawiły swój sprawdzony skład. Obdarzona wspaniałym refleksem w sytuacjach kryzysowych Michalina Lux zajęła pozycję libero. Otrzymywała wsparcie od Komisarczyk, Najmrockiej, Olszówki, Dziuli, Pabian, Adamskiej, Figiel, Gałek i Stępień.

Popisowa gra Magdaleny Olszówki została dodatkowo doceniona, gdy okazało się, że obwołano ją najlepszą zawodniczką turnieju. Wszak to jej nazwisko najczęściej padało z ust komentatorów, ona zdobyła najwięcej punktów dla drużyny.
kufel

Posty: 766

PostWysłany: Nie 15:37, 23 Mar 2008    Temat postu:

Nasze zawodniczki pokonały w niedzielę iławianki 3:2.
To ja chyba na innym meczu byłem...
Tofik

Posty: 1816

PostWysłany: Nie 18:36, 23 Mar 2008    Temat postu:

chyba raczej Marek Wizner, nie zauważyłem tego błedu ale dobrze,że mamy kufela który na bieżąco nas informuje o wydarzeniach siatkarskich Mruga bo jak widać na media nie można zawsze liczyć

Ostatnio zmieniony przez Tofik dnia Nie 18:38, 23 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Mieszkańców Mysłowice Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)